تبلیغات
تزیینات موی سر - بافت - مدل ویکتوریا
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389

بافت - مدل ویکتوریا

   نوشته شده توسط: حسین لكایی اندی    

سلام دوستان خوبم

امروز با هم آخرین درس بافتهای اروپایی  را به پایان می رسانیم. فکر نمی کنم چیزی را از قلم انداخته باشم . امیدوارم این درس ها برایتان مفید باشند. اگر این درس ها بتوانند حتی برای یک نفر ایجاد شغل بکنند یا کمک هزینه ی زندگی کسی را تامین کنند ، در آن صورت من پاداشم را دریافت کرده ام.  

بافت – مدل ویکتوریا ی سه حلقه ای

در زمان ملکه ویکتوریا هنر آرایشگری و همچنین صنعت مواد آرایشی پیشرفت زیادی کرد . اشراف آن دوره  آرایشگران خصوصی داشتند . عکس های به جا مانده از آن دوره نشان دهنده ی ذوق و سلیقه ی آرایشگران عهد ملکه ویکتوریا است.  

 

                                        

به این وسیله ابزار پونی تیل گفته می شود. وسیله ایست که از آن برای ایجاد مدلهای دم اسبی فانتزی و شینیونهای زیبا استفاده می کنند.

نحوه ی استفاده : مو را پشت سر دم اسبی کنید. دم اسبی نباید خیلی محکم بسته شود. داشتن کمی فاصله از سر کار با این ابزار را ساده تر و نتیجه را زیبا تر می کند . بعد کل موی دم اسبی را بطوری که دایره ی این ابزار در پایین باشد از آن رد می کنیم. نوک ابزار به طرف بالا است. سپس نوک ابزار را از وسط موی پشت کش سر رد کنید و به طرف پایین بکشید . دم اسبی در واقع برگرداننده می شود و حالتی زیبا ایجاد می کند.

در مدل بافت ویکتوریا ما از این وسیله استفاده می کنیم.

 نحوهی بافت ویکتوریا:

مو را دم اسبی نسبتا شل بسته و با ابزار پونی تیل آن را برگردانید. سپس مو را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و  هر قسمت را بطور جداگانه ببافید. بافتها تقریبا شل بافته می شوند. انتهای آنها را با کش بافت ببندید. سپس انتهای گیس ها را بصورت حلقه مانند در انتهای دم اسبی ایجاد شده پنهان می کنید. مدل زیبای بافت ویکتوریا می تواند با بافت مارپیچ و یک حلقه ای نیز ایجاد شود. در شکل زیر نمایش داده شده است.

جلسه ی آینده بافتهای آفریقایی را شروع می کنم. برایتان آرزوی خوشبختی و سعادت دارم

دوستدار همیشگی شما

دنیا