تبلیغات
تزیینات موی سر - بافت - بافت فرانسوی توسط خود شخص -
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389

بافت - بافت فرانسوی توسط خود شخص -

   نوشته شده توسط: حسین لكایی اندی    

سلام دوستان خوبم

درس امروز هم در مورد بافت های اروپایی است .فکر می کنم اروپایی ها نسبت به سایر ملل در مورد بافت هاو تنوع آنها از ذوق و سلیقه ی بیشتری برخوردار بوده اند . ما ایرانیها تا آنجا که می دانم خانم ها یا موهای خود را از پشت سر بطور یک گیس دم اسبی می بافتند یا آن را از دو طرف سر دو گیسی می کردند. چهل گیس هم در بین ایرانیان رواج داشت و دارد ولی بسیار کم دیده شده است و کاربرد کمتری دارد . وقتی خودم انواع بافتهای اروپایی را می بینم نمی توانم از تحسین ذوق و سلیقه ی آنها خودداری کنم . خوشحالم که توانسته ام به اندوخته های فرهنگی و هنری خانمهای ایرانی یا هر فارسی زبان محترم دیگر در هر کجای دنیا بیافزایم. خلاصه برگ سبزی است تحفه ی درویش . براستی بر این باورم که شریک کردن دیگران در مهارت هایی که خداوند در وجودتان به ودیعه گذاشته است ُ به شما کمک می کند تا فردی کامل تر باشید و از زندگی احساس رضایت بیشتری بکنید .

بافت فرانسوی توسط خود شخص

از جایی که می خواهید بافت را شروع کنید دسته ای مو بردارید . بهتر است با دو انگشت نشانه  دسته ی مو را به شکل V جدا کنید بطوری که انتهای تیز آن به طرف عقب سر باشد.  

 

 

  مو را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و یک بافت از رو بزنید .

 

 

 هر سه رشته را با کمک انگشتان دست چپ خود نگه دارید .

 

 

 ابا انگشت نشانه ی دست راست تکه ی کوچکی از مو را از سمت راست سر برداشته و آن را به رشته ی سمت راست اضافه کرده و یک بافت ساده بزنید .

 

با کمک انگشتان دست راست رشته

ها را نگه دارید .
 

  

 

 یک دسته مو از سمت چپ سر برداشته و به رشته ی سمت چپ اضافه کنید .

 

  یک بافت ساده از رو بزنید . و همینطور دو باره  مو را با انگشتان دست چپ نگه دارید .

 

 

باز از سمت راست یک تکه مو برداشته و به رشته ی سمت راست اضافه کنید

 

 

 

و یک بافت ساده از رو بزنید . دوباره با انگشتان دست راست رشته ها را برداشته  

 

 

 دسته ای از سمت چپ سر جدا کرده و به رشته ی سمت چپ اضافه و یک بافت ساده می زنید.

 

 

 این کار را تا آنقدر ادامه دهید که دیگر نتوانید از دو طرف سر تکه های مو را به بافت اضافه کنید .و ادامه ی مو را بافت ساده بزنید. 

 

 

 وقتی قدری مو را بافتید . با دست راست  آن را به سمت جلوی صورت بیاورید تا کنترل بهتری بر روی بافت داشته باشید .  

 

 

 از بالای شانه ی راست آن را به سمت خود بکشید و به بافتن ادامه بدهید .

 

 

 

ادامه ی بلندی مو را ببافید.

 

 

 نحوه ی کنترل بافت کاملا در شکلها نشان داده شده است.

 

 

 انتهای بافت را با کش بافت ثابت کنید .

 

 

بفرمائید این هم یک بافت فرانسوی زیبا که خودتان بافته اید.

 

 

بافت گره برای موهای خیلی بلند :

این مدل با یک بافت ساده سه تایی شروع می شود . و در عقب سر با ایجاد یک گره ی زیبا ، یک بوکل زیبا بوجود می آید و باعث می شود که موی شما کوتاه تر و در عین حال زیبا تر به نظر برسد . اگر می پرسید که چرا باید موهایتان  برای یک روز کوتاه تر به نظر برسد ؟ در جوابتان می گویم که احتمالا موی شما به اندازی کافی برای این مدل بلند نیست . حداقل بلندی مو برای این مدل کمی پایین تر از انتهای کمر است .

 

این بافت را با مویی شروع کنید که حد اقل بلندی آن کمی پایین تر از انتهای کمر باشد . در عکس بلندی مو به سر زانو می رسد .

 

 از کمی پایین تر از تاج سر مو را مانند مدل دم اسبی ببافید. بافت این مدل همان بافت کلاسیک سه تایی است . ( پس نسبتا از بالای سر شروع به بافتن کنید . درست مانند شکل ) 

 

 به آرامی بافت را به سمت چپ بکشید در حالی که آن را به سمت راست حلفه می کنید . ( درست مانند حالتی که می خواهید با طناب گره بزنید )

 

 بافت را به دور نقطه ای که بافتن را از آنجا شروع کرده اید حلقه کنید .

 

  و ادامه ی بافت را از داخل حلقه بیرون بیاورید . شما در واقع یک گره زده اید .

 

برای اینکه بوکل ایجاد شده و ادامه ی بافتی که از داخل گره بیرون آمده  بطور  راست و در مرکز قرار بگیرد بهتر است گره را به آرامی در جهت عقربه های ساعت بچرخانید .

 

 بوکل ایجاد شده را با سنجاق سر محکم کنید . از چهار سنجاق سر یا یک جفت چوب مو ( که زیباتر است ) برای ثابت کردن بوکل استفاده کنید

 

 در این شکل گره ایجاد شده رابا دنباله ی بافت که از آن  آویزان است می بینید . ( انتهای بافت کمی باز شده است . یا می تواند تا آخر همانطور بافته شده بماند.  

 

 یا می توانید بطور کامل کش بافت را از انتهای گیس باز کرده و موها را مانند دم اسبی ای که از گره بیرون آمده رها کنید .  این حالت نیز فوق العاده زیباست.

آرزومند آرزوهایت ............ دنیا